Ieškote darbo Suomijoje?

Galvojate apie darbo paiešką Suomijoje? Čia rasite svarbios informacijos, kurią reikėtų žinoti vykstant dirbti į Suomiją. 

helsinki-3778360_1920

1. Estija, Latvija ir Lietuva priklauso Europos Sąjungai, todėl Baltijos šalių piliečiams nereikia leidimo gyventi Suomijoje. Tačiau jei gyvenate Suomijoje ilgiau nei tris mėnesius, turite užregistruoti taip vadinamą gyvenimo šalyje teisę. Tai –būtina sąlyga kad Suomijoje gyventumėte teisėtai ir pajamos būtų užtikrintos.

Imigracijos valdybai užregistravus jūsų teisę gyventi šalyje, jūsų asmens duomenys bus automatiškai įtraukti į gyventojų registrą. Jūs taip pat gausite Suomijos asmens kodą. Asmens kodą galima gauti Skaitmeninimo ir gyventojų duomenų tarnybos aptarnavimo biure arba mokesčių inspekcijoje. 

Jei planuojate gyventi Suomijoje metus ar daugiau, savo gyvenamąją vietą turite užregistruoti artimiausioje Skaitmeninimo ir gyventojų duomenų tarnyboje.

2. ES piliečiams taip pat nereikia darbo leidimo Suomijoje. Jūs turite teisę dirbti Suomijoje, užsiimti verslu arba mokytis lygiomis sąlygomis su Suomijos piliečiais. Reikia atsižvelgti į tai, kad mokesčių sistema šiek kiek skiriasi nuo Estijos.

Suomijoje taikoma progresyvi mokesčių sistema, o pajamų mokesčio tarifas priklauso nuo asmens metinių pajamų. Jeigu Suomijoje gaunate atlyginimą ar kitas pajamas, turite kreiptis į vietinę mokesčių inspekciją dėl pajamų mokesčio kortelės (verokortti), kurioje nurodytas jūsų mokesčio tarifas. Pagal šią informaciją darbdavys žino, kiek mokesčių turi būti išskaičiuota iš jūsų atlyginimo.

Skaitykite mūsų tinklaraščio straipsnį apie laikinųjų darbuotojų mokamus mokesčius ir pajamų mokesčio deklaracijas

3. Darbo pasiūlymų Suomijoje galima rasti interneto darbo portaluose, laikraščiuose, socialinėje žiniasklaidoje ar per pažįstamus. Darbą galite rasti ir per įdarbinimo agentūras. Tokiu atveju jūs sudarote darbo sutartį su tarpininkavimo įmone, tačiau dirbate laikinuoju darbuotoju kitoje įmonėje (vadinamojoje darbo jėgos naudotojo įmonėje).

Bendrovė „EstEmploy“ turi net dešimties metų kvalifikuotų darbuotojų įdarbinimo patirtį Suomijoje. Mūsų klientai yra po visą Suomiją išsibarsčiusios statybų ir pramonės įmonės, kurios ieško įgūdžių ir patirties turinčių darbuotojų. Statybų sektoriuje įdarbiname bendrųjų darbų statybininkus, dažytojus, plytelių klojėjus ir armatūrininkus-betonuotojus. Pramonės įmonėms reikia suvirintojų, šaltkalvių-surinkėjų, metalinių elementų montuotojų, CNC mašinų operatorių ir betono elementų ruošėjų.

Skaitykite mūsų tinklaraščio straipsnį apie tai, kaip kvalifikuoti darbuotojai gali rasti darbą užsienyje.

4. Paprastai norint rasti darbą Suomijoje, reikia gerai mokėti suomių kalbą, nes įdarbinimas ir reikalų tvarkymas, taip pat tolesnis bendravimas darbe vyksta suomių kalba. 

Išimtis yra vykstant dirbti per laikinojo įdarbinimo agentūrą. Pavyzdžiui, vykdami dirbti per bendrovę „EstEmploy“, jūs pasirašote sutartį su mumis ir bendravimas vyksta estų, latvių, rusų ar anglų kalbomis. Mes padėsime jums sutvarkyti darbui Suomijoje reikalingus dokumentus. Viso buvimo užsienyje metu jūs turėsite asmeninį kontaktinį asmenį, su kuriuo galėsite bendrauti estų, latvių, anglų, rusų ar suomių kalbomis. 

5. Svarbi informacija 2020 metais: dėl koronaviruso plitimo įvažiavimas į Suomiją yra ribojamas, o atvykus į šalį gali būti taikomi karantino reikalavimai. 

Išimties tvarka darbo jėgos migracijai tarp Suomijos ir Estijos apribojimai netaikomi. Tačiau kirsdami Suomijos sieną, turite būti pasirengęs įrodyti, kad dirbate Suomijoje. Daugiau informacijos rasite Suomijos sveikatos tarnybos svetainėje

Ieškote darbo statybų ar gamybos sektoriuje Suomijoje?

Jeigu ieškote darbo Suomijoje, žiūrėkite „Estemploy“ darbo pasiūlymusarba įtraukite savo CV į mūsų duomenų bazę ir pasitaikius tinkamam pasiūlymui mes su jumis susisieksime.